Image

Hendek Beylice'de Öğrenciler Abazaca Derslerine Başladı

Sakarya'nın Hendek ilçesi Nüfren Beylice ilköğretim okulunun, ilki geçen yıl açılan Abazaca dil sınıfında bu yıl da derslere başlandı.

Seçmeli ders olarak Abazaca’yı tercih eden 13 öğrencisiyle heyecanlı bir başlangıç yapan Abazaca dil sınıfında, ilk ders bir devir töreni ile başladı. Geçtiğimiz yıl Abazaca öğretmenliği yapan, aynı zamanda yıllardır dernek bünyesinde de Abazaca dersler veren emektar öğretmenlerimizden Ahocba İrfan Okuyucu, bu yıl işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevini Argun Yeliz Canbaz’a devretti. Çocukluğundan itibaren Abhazya’da yaşayan ve evlilik nedeniyle birkaç yıldır Türkiye’de yerleşen Yeliz Argun, Abhazya Devlet Üniversitesi Abhaz Dili bölümünden mezun, Abhazya’da mezun olduğu okulda yaptığı öğretmenlik görevinin yanı sıra Abhazca dil kurslarında görev almış, devletin çeşitli kademelerinde çevirmenlik ve çeşitli görevlerde bulunmuş donanımlı, tecrübeli bir Abhazyalı.

İlk ders günü nedeniyle yapılan törende Hendek Kafkas Kültür Derneği yönetim kurulu üyeleri, Beylice Muhtarı Ahba Erol, öğrenci velileri de hazır bulundu. Dernek yönetimi, Abazaca dilini seçen öğrencilere çeşitli hediyeler verdiler ve yeni ders yılında başarılar dilediler. Sakarya'nın Hendek ilçesi Nüfren Beylice ilköğretim okulunun, ilki geçen yıl açılan Abazaca dil sınıfında bu yıl da derslere başlandı. Seçmeli ders olarak Abazaca’yı tercih eden 13 öğrencisiyle heyecanlı bir başlangıç yapan Abazaca dil sınıfında, ilk ders bir devir töreni ile başladı.

Geçtiğimiz yıl Abazaca öğretmenliği yapan, aynı zamanda yıllardır dernek bünyesinde de Abazaca dersler veren emektar öğretmenlerimizden Ahocba İrfan Okuyucu, bu yıl işlerinin yoğunluğu nedeniyle görevini Argun Yeliz Canbaz’a devretti. Çocukluğundan itibaren Abhazya’da yaşayan ve evlilik nedeniyle birkaç yıldır Türkiye’de yerleşen Yeliz Argun, Abhazya Devlet Üniversitesi Abhaz Dili bölümünden mezun, Abhazya’da mezun olduğu okulda yaptığı öğretmenlik görevinin yanı sıra Abhazca dil kurslarında görev almış, devletin çeşitli kademelerinde çevirmenlik ve çeşitli görevlerde bulunmuş donanımlı, tecrübeli bir Abhazyalı.

İlk ders günü nedeniyle yapılan törende Hendek Kafkas Kültür Derneği yönetim kurulu üyeleri, Beylice Muhtarı Ahba Erol, öğrenci velileri de hazır bulundu. Dernek yönetimi, Abazaca dilini seçen öğrencilere çeşitli hediyeler verdiler ve yeni ders yılında başarılar dilediler.

Kaynak:altinpost.org

YORUMLAYIN

Sayın okurumuz, yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye girişi yapmak için tıklayınız.

600 karakter kaldı

Henüz yorum eklenmemiş

GAZETE

ARAMA EKLENTİSİ

Banner